Четвер, 14 липень 2011 Наталія Яцик
Розповісти друзям у:

«Це допоможе мені будувати новий метод роботи з нашими клієнтами…»

У кінці червня соціальний працівник РЦ «Назарет» Оксана Петречко проходила стажування в БА «Світло надії» у Полтаві. Тренінги, в яких взяли участь представники НУО з Херсону, Запоріжжя, Нікополя та Дніпропетровська, організовувались «Всесвітньою мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». Стажування відбувалось в рамках проекту «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найвразливіших груп населення України» за підтримки Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФБСТМ).

 

Крім навчальних тренінгів, присвячених питанням адвокаті у роботі з узалежненими, учасники цих зустрічей ознайомилися з діяльністю деяких установ регіону, які працюють в напрямку допомоги людям, залежним від алкоголю та наркотиків. До прикладу, вони відвідали Полтавський обласний наркологічний диспансер, Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер та Полтавський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, а також Реабілітаційний Центр для узалежнених від наркотиків «Новий поворот».

 

Зі слів Оксани відомо, що під час тренінгів всі учасники представляли свої організації, розповідаючи про те, як вони працюють. Відвідуючи вищезгадані установи, Оксана вивчала їх досвід, щось позитивного почерпуючи для себе. Багато уваги приділялося питанням надання послуг з догляду й підтримки людям, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ), людям, що перебувають в місцях позбавлення волі.

«Дні, проведені на тренінгу, були для мене дуже інформативними. Особисто я цікавилася, як ведеться робота з узалежненими, їх родичами, як ведеться документація в тих центрах, які ми відвідували. Мушу визнати, що кожен центр має свою опрацьовану систему дій, які підходять і їм, і клієнтам. Кожен центр – це як окрема сім’я зі своїми правилами, законами. Я добре усвідомлюю, що не все, що ми бачимо добре у когось, може бути добрим у нас, і навпаки. Але набуті знання допоможуть мені будувати нові методи роботи з нашими клієнтами. Будь-який досвід є для мене безцінним і приносить нові ідеї для покращення роботи в РЦ «Назарет». Ось, наприклад, я вже запланувати собі провести для клієнтів ознайомлююче заняття про види реабілітаційних центрів, розповісти їм про замісну терапію, а також обов’язково ознайомити працівників «Назарету» з методами, що практикуються в БА «Світло надії», - розповіла нам Оксана Петречко.

Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
B
U
I
© 2009-2012
Благодійний Фонд "Карітас СДЄ УГКЦ"
Всі права застережено

© Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим
посиланням на сайт www.caritas-sde.org